Regulamin

CENNIK ŁOWISKA KARPIOWEGO „POGALEWO”

(obowiązuje od 01.01.2021)

 

REZERWACJE


1. Formularz rezerwacyjny

 

http://lowiskopogalewo.pl/kontakt.php 

 

Rezerwacje poprzez formularz rezerwacyjny można składać 24h/dobę - decyduje kolejność otrzymanego formularza.


 

2. Telefonicznie

 

Sylwia Drelichowska tel. 603534653

 

Rezerwacje telefoniczne przyjmujemy w godzinach od 10:00 - 19:00, poza tymi godzinami preferowany kontakt sms, bądź mailowy.REGULAMIN ŁOWISKA „POGALEWO”

(obowiązuje od 01.01.2021)

 

I REZERWACJE

 1. 1. Rezerwacji stanowisk można dokonać  całodobowo przez formularz kontaktowy/rezerwacyjny, adres e-mail. Telefonicznie w godzinach od 10:00 - 19:00 pod numerem 603534653.
 2. 2. W treści rezerwacji należy podać imiona i nazwiska osób wędkujących, numer telefonu, datę przyjazdu, datę wyjazdu, numer stanowiska, informację dodatkowe (rezerwacja domku/rezerwacja pontonu).
 3. 3. Każda rezerwacja musi być potwierdzona poprzez e-mail zwrotny lub kontakt telefoniczny/sms.
 4. 4. Do wędkowania wydzielonych zostało tylko 5 dwuosobowych stanowisk. Na każdym stanowisku znajduje się domek, z możliwością jego wynajęcia.
 5. 5. Rezerwacja dotyczy pełnej obsady stanowiska - dwie osoby łowiące. Dopuszczony jest przyjazd w trzy osoby łowiące na jedno stanowisko (max 6 wędek). W takiej sytuacji nie ma dopłaty za trzecią osobę. Opłacie podlega stanowisko dwuosobowe - 160zł/doba.
 6. 6. Rezerwacja musi zostać w całości opłacona najpóźniej 30 dni przed przyjazdem.W przypadku braku wpłaty na 30 dni przed terminem rezerwacja zostanie anulowana. W przypadku rezerwacji całego łowiska, majówki i innych długich weekendów właściciel łowiska może wymagać wcześniejszej wpłaty.
 7. 7. Osoba rezygnująca z rezerwacji ma obowiązek niezwłocznie powiadomić o tym fakcie telefonicznie, bądź poprzez wysłanie wiadomości sms na numer telefonu przeznaczony do rezerwacji. Brak odwoływania rezerwacji będzie skutkował brakiem możliwości dokonywania rezerwacji łowiska za zasadach ogólnych.
 8. 8. W przypadku gdy rezerwujący stanowisko nie stawi się na łowisku w zarezerwowanym przez siebie terminie i nie poinformuje wcześniej o rezygnacji z wędkowania w wyznaczonym terminie, wówczas opłata za wędkowanie nie będzie zwracana.
 9. 9. Doba trwa od godziny 12:00 do godziny 12:00 dnia następnego.

 

II REGULAMIN 

 1. 10. Wszystkie ryby objęte są całkowitą ochroną, obowiązuje zasada "złów i wypuść".
 2. 11. Wędkowanie dozwolone jest wyłącznie w wyznaczonych miejscach, maksymalnie na trzy wędki/os (6 wędek stanowisko),  stanowiska wydzielone są stałymi markerami na wodzie.
 1. 12. Wymagane jest posiadanie:

-   odpowiedniego sprzętu karpiowego służącego do połowu karpi, zakaz wędkowania na sprzęt przeznaczony do łapania na tzw. feeder, method feeder

-   dużego podbieraka o rozstawie ramion minimum 1m,

-   środka antyseptycznego do odkażania ran, każdej wyholowanej rybie należy zdezynfekować ranę po haczyku jak i inne zauważone otarcia (środek można nabyć na łowisku)

-   maty karpiowej / kołyski -  transportowanie ryb w celu odhaczenia, wypuszczenia czy sfotografowania dozwolone jedynie w macie,

-   środka pływającego (ponton lub niewielka łódka) należy korzystać z niego w przypadku zaparkowania ryby w zaczepie,

-   zestawy karpiowe z bezpiecznych klipsem, lub centryczne przelotowe bezpieczne,

-   żyłek o średnicy co najmniej 0,35mm.

 1. 13. Na łowisku dozwolone jest:

-   używanie środków pływających przez cała dobę w obrębie swojego stanowiska na własną odpowiedzialność, obowiązkowo w kamizelce ratunkowej,

-   korzystanie z łódek zdalnie sterowanych,

-   nęcenie pelletem, kulami proteinowymi, stick mix’ami, oraz ugotowaną kukurydzą (miękką) i orzechem tygrysim

-   stawianie markerów na wodzie, natomiast przed opuszczeniem łowiska znaczniki muszą zostać zabrane z łowiska

-   używanie haków z zadziorem, mikrozadziorem, jak i bezzadziorowych.

 1. 14. Na łowisku zabrania się:

-   stosowania plecionek jako linki głównej

-   stosowania przyponów strzałowych oraz lead corów.

-   siłowego holowania ryb.

-   nęcenie surową, niedogotowaną kukurydzą lub źle przygotowanymi orzechami tygrysimi.

-   fotografowania złowionych ryb na stojąco - dozwolone jest wyłącznie nad matą.

-   wędkowania metodą inną niż włosową (spinning, method feeder, feeder, spławik, łowienie “na żywca

-   wypływania poza obręb swojego łowiska bez zgody właściciela łowiska i osób wynajmujących inne stanowiska.

 1. 15. Osoby obsługujące łowisko mają prawo do kontroli sprzętu oraz zestawów końcowych łowiącego w przypadku zastrzeżeń.
 2. 16. Złowionych ryb nie wolno przetrzymywać, należy je wypuszczać zaraz po sesji zdjęciowej.
 3. 17. Ryby wyjątkowo słabe, zranione, z oznakami choroby, ranami lub krwawiące z pod pokrywy skrzelowej należy przechować i niezwłocznie pokazać obsłudze łowiska.

 

III PRZEPISY PORZĄDKOWE 

 1. 18. Parkować samochody należy wyłącznie w wyznaczonym miejscu przy każdym stanowisku, nie bliżej niż 15m od linii brzegowej, zakaz poruszania się samochodami po terenie łowiska.
 2. 19. Na łowisku zabrania się:

-   rozpalania ognisk na terenie całego łowiska.

-   niszczenia zieleni poprzez samowolne wycinanie drzew, krzewów, trzcin, robienie podpórek z gałęzi, naruszania linii brzegowej

-   używanie kamieni znajdujących się na stanowiskach jako ciężarki.

-   kąpieli w łowisku.

-   zaśmiecania terenu. Stanowisko po zakończeniu wędkowania należy pozostawić w czystości. Śmieci po zakończeniu pobytu należy w  szczelnych związanych workach pozostawić na stanowisku lub zanieść do śmietnika zlokalizowanego przy wjeździe na teren łowiska. Worki na śmieci dostępne są bezpłatnie u gospodarza łowiska

-   śmiecenia poprzez rozrzucanie niedopałków papierosów, łupków słonecznika itp.

-   załatwiania potrzeb fizjologicznych poza WC

-   niszczenia mienia łowiska, stanowisk i wszystkiego co się na nim znajduje

 1. 20. Przyjazd na łowisko z psem jest dozwolony. Należy go trzymać w obrębie własnego stanowiska. Odchody zostawione po zwierzętach, muszą zostać usunięte przez właściciela zwierzęcia – osoby rezerwującej stanowisko.
 2. 21. Osoba korzystająca z łowiska ma obowiązek zachowywać się zgodnie z ogólnie przyjętymi zasadami dobrego wychowania i nie utrudniać wędkowania na sąsiednich stanowiskach.
 3. 22. Teren łowiska jest monitorowany. Dane uzyskane z monitoringu wykorzystywane będą jedynie przeciwko osobom naruszającym postanowienia regulaminu łowiska.
 4. 23. Dokonanie rezerwacji lub wejście na teren łowiska jest jednoznaczne z zapoznaniem się i zaakceptowaniem regulaminu łowiska.
 5. 24. Łamanie Regulaminu oraz zachowanie niezgodne z ogólnie przyjętymi normami, powoduje wyproszenie z Łowiska bez możliwości zwrotu kosztów oraz odmówienie sprzedaży zezwolenia na wędkowanie w przyszłości.

 

Administratorem danych osobowych podanych podczas rezerwacji jest Sylwia Drelichowska Łowisko Pogalewo. Klient ma prawo wglądu, modyfikacji oraz żądania usunięcia swoich danych osobowych w każdym momencie.