Regulamin

CENNIK ŁOWISKA „POGALEWO”

(obowiązuje od 01.01.2020)

 

Licencja dobowa – 80zł/osoba

Domek doba – 80zł (za cały)

Wypożyczenie pontonu – 20zł/doba

Wypożyczenie silnika elektrycznego + akumulator - 10zł/doba

 

REGULAMIN ŁOWISKA „POGALEWO”

(obowiązuje od 01.01.2019)

 

I REZERWACJE 

 1. 1. Do wędkowania wydzielonych zostało tylko 5 dwuosobowych stanowisk.
 2. 2. Rezerwacja dotyczy pełnej obsady stanowiska - dwie osoby łowiące (max 6 wędek).
 3. 3. Dopuszczony jest przyjazd w trzy osoby łowiące na jedno stanowisko (max 6 wędek). W takiej sytuacji nie ma dopłaty za trzecią osobę. Opłacie podlega stanowisko dwuosobowe - 160zł/doba.
 4. 4. Rezerwacji stanowisk można dokonać przez formularz kontaktowy, adres e-mail lub telefonicznie pod numerem 603534653
 5. 5. W treści rezerwacji należy podać imię i nazwisko osób wędkujących, numer telefonu, datę przyjazdu, datę wyjazdu, numer stanowiska, informację dodatkowe (rezerwacja domku/rezerwacja pontonu).
 6. 6. Każda rezerwacja musi być potwierdzona przez gospodarza łowiska poprzez e-mail zwrotny lub kontakt telefoniczny/sms.
 7. 7. Rezerwacja musi zostać w całości opłacona najpóźniej 30 dni przed przyjazdem.W przypadku braku wpłaty na 30 dni przed terminem rezerwacja automatycznie zostanie anulowana.
 8. 8. O ewentualnej rezygnacji z wędkowania w zarezerwowanym terminie należy powiadomić właściciela łowiska z minimum 30 dniowym wyprzedzeniem. W przypadku gdy rezerwujący stanowisko nie stawi się na łowisku w zarezerwowanym przez siebie terminie i nie poinformuje wcześniej o rezygnacji z wędkowania w wyznaczonym terminie, wówczas opłata za wędkowanie nie będzie zwracana.
 9. 9. Doba trwa od godziny 12:00 do godziny 12:00 dnia następnego.

II REGULAMIN 

  1. 9. Wszystkie ryby objęte są całkowitą ochroną, obowiązuje zasada "złów i wypuść".
  2. 10. Wędkowanie dozwolone jest wyłącznie w wyznaczonych miejscach, maksymalnie na trzy wędki/os (6 wędek stanowisko)
  3. 11. Używać można wyłącznie żyłek o średnicy co najmniej 0,35mm, zabrania się stosowania plecionek jako linki głównej.
  4. 12. Obowiązuje całkowity zakaz stosowania przyponów strzałowych oraz lead corów.
  5. 13. Stosować należy wyłącznie tzw. „ZESTAWÓW BEZPIECZNYCH” .
  6. 14. Wędkujący mają obowiązek posiadania dużego podbieraka o rozstawie ramion minimum 1m, środek antyseptyczny do odkażania ran, matę karpiową/kołyskę.
  7. 15. Do dyspozycji na każdym stanowisku znajduję się mata karpiowa. Zezwala się na korzystanie z własnych mat renomowanych firm typu kołyska lub duża mata pływająca z grubym wypełnieniem.
  8. 16. Każdej wyholowanej rybie należy zdezynfekować ranę po haczyku jak i inne zauważone otarcia itp. (środek antyseptyczny można zakupić na łowisku).
  9. 17. Zabrania się siłowego holowania ryb.
  10. 18. Fotografowanie złowionych ryb dozwolone jest wyłącznie nad matą.
  11. 19. Niedopuszczalne jest się robienia zdjęć na stojąco. Transportowanie ryb w celu odhaczenia, wypuszczenia czy sfotografowania dozwolone jedynie w macie.
  12. 20. Złowionych ryb nie wolno przetrzymywać, należy je wypuszczać zaraz po sesji zdjęciowej. Ryby wyjątkowo słabe, zranione lub krwawiące z pod pokrywy skrzelowej należy niezwłocznie pokazać obsłudze łowiska.
  13. 21. Wędkujący zobowiązani są posiadać środek pływający (ponton lub niewielką łódkę) i należy korzystać z niego w przypadku zaparkowania ryby w zaczepie.
  14. 22. Dozwolone jest używanie środków pływających przez cała dobę w obrębie swojego stanowiska. Korzystanie ze środka pływającego odbywa się na własną odpowiedzialność, obowiązkowo w kamizelce ratunkowej (kamizelki dostępne u opiekuna łowiska).
  15. 23. Dozwolone jest korzystanie z łódek zdalnie sterowanych.
  16. 24. Niedozwolone jest nęcenie surową, niedogotowaną kukurydzą lub źle przygotowanymi orzechami tygrysimi.

  III PRZEPISY PORZĄDKOWE 

  1. 25. Parkować samochody należy wyłącznie w wyznaczonym miejscu przy każdym stanowisku, nie bliżej niż 15m od linii brzegowej.
  2. 26. Na terenie łowiska obowiązuje zakaz poruszania się samochodami.
  3. 27. Zabrania się rozpalania ognisk na terenie całego łowiska.
  4. 28. Obowiązuje zakaz niszczenia zieleni poprzez samowolne wycinanie drzew, krzewów, trzcin, robienie podpórek z gałęzi, naruszania linii brzegowej czy używanie kamieni znajdujących się na stanowiskach jako ciężarki.
  5. 29. Obowiązuje całkowity zakaz kąpieli w łowisku.
  6. 30. Przyjazd na łowisko z psem jest dozwolony. Należy go trzymać w obrębie własnego stanowiska. Odchody zostawione po zwierzętach, muszą zostać usunięte przez właściciela zwierzęcia – osoby rezerwującej stanowisko.
  7. 31. Osoba korzystająca z łowiska ma obowiązek zachowywać się zgodnie z ogólnie przyjętymi zasadami dobrego wychowania i nie utrudniać wędkowania na sąsiednich stanowiskach.
  8. 32. Zakaz zaśmiecania terenu. Stanowisko po zakończeniu wędkowania należy pozostawić w czystości. Śmieci po zakończeniu pobytu należy w szczelnych związanych workach pozostawić na stanowisku lub zanieść do śmietnika zlokalizowanego przy wjeździe na teren łowiska. Worki na śmieci dostępne są bezpłatnie u gospodarza łowiska.
  9. 33. Zabrania się śmiecenia poprzez rozrzucanie niedopałków papierosów, łuków słonecznika itp.
  10. 34. Łamanie Regulaminu oraz zachowanie niezgodne z ogólnie przyjętymi normami, powoduje wyproszenie z Łowiska bez możliwości zwrotu kosztów oraz odmówienie sprzedaży zezwolenia na wędkowanie w przyszłości.

   

  Administratorem danych osobowych podanych podczas rezerwacji jest Adam Drelichowski WRATISLAVIA BAITS. Klient ma prawo wglądu, modyfikacji oraz żądania usunięcia swoich danych osobowych w każdym momencie.