Stanowiska

Mapa stanowisk


 

O stanowiskach

 

Stanowisko nr 1

Zróżnicowane dno, sporo podwodnych przeszkód oraz głębokości od 0.5 do 4.5m - tak po krótce można scharakteryzować to stanowisko. Dwie piękne zatoczki są bardzo ciekawym miejscem na postawienie zestawów. Słynna już "wstążka" - krzaczek z przywiązaną czerwoną wstążką pomiędzy zatokami - dała już sporo pięknych ryb. Jest kilka kępek lilii, gdzie karpie bardzo lubią przebywać. Na wiosenne ciepłe dni szczególnie ciekawy jest przeciwległy brzeg z wypłyceniami około 1m i krzakami wystającymi z wody. Mniej więcej po środku zatoki znajduję się stary  "matecznik" o wymiarach mniej więcej 7m na 7m, gdzie dno jest twarde A głębokość w tym miejscu to 3-3,2m. Znalezienie tego miejsca jest trudne ale można liczyć tam na regularne brania co 15-20 minut średnich i mniejszych ryb. Głębsze miejsca z rowami do 4.5m znajdziemy przy granicy ze stanowiskami 2 i 4. Na stanowisku można bezpłatnie korzystać z energii elektrycznej.

 

Stanowisko nr 2

Szczególnie polecane dla mniej doświadczonych wędkarzy. Jest to najłatwiejsze stanowisko. Nie ma tu zaczepów ani podwodnych przeszkód.Idąc od brzegu dno powoli schodzi na 2-2.5m po czym jest gwałtowny spadek na 4-6m. W okolicach granicy ze stanowiskiem nr 4 jest podwodny garb, głębokości wahają się od 2m do 2.5m. W tym miejscu mamy twarde dno bez roślinności. Na większych głębokościach pojawia się delikatny namułek.

Przy tym stanowisku istnieje możliwość wynajmu domku. Dodatkowo na stanowisku można korzystać bezpłatnie  z energii elektrycznej.

 

Stanowisko nr 3

Stopień trudności w przypadku tego stanowiska wzrasta - o ile chcemy ryzykować… A mianowicie - z prawej strony mamy wspaniałą zatokę ze sporą ilością kołków, lilii i powalonych pni. Miejsce świetne szczególnie w słoneczne dni, gdy płytsze miejsca szybciej się nagrzewają. Dno w zatoczce twarde z głębokością około 1.5m. Z uwagi na sporą ilość zaczepów należy szczególnie uważać przy holu. Dalej wzdłuż grobli mamy duże drzewa w wodzie oraz podwodną półkę o szerokości 1-1,5m i głębokości około 1,5m miejsca również znane jako bardzo łowne. W okolicach stanowiska nr 4 następna zatoczka z pniami i zaczepami. Granica ze stanowiskiem nr 4 to podwodny garb z wypłyceniem na 2-2,5m z twardym dnem. Najgłębsze miejsce znajduje się na wysokości przewróconego drzewa, kilka metrów w głąb stawu, około 8m. Dno podobnie jak na stanowisku nr 2 łagodnie opada przez kilka metrów i następnie jest skarpa i spadek na 5m.

Przy tym stanowisku istnieje możliwość wynajmu domku. Dodatkowo na stanowisku można bezpłatnie korzystać z energii elektrycznej i murowanego grilla.

 

Stanowisko nr 4

Lewa strona ciągnie się wzdłuż podwodnego garba, mamy tu twarde dno z głębokościami między 2m a 2.5m. Idąc w prawo napotkamy skarpę i głębokość spada do 4-6m. Przeciwległy brzeg przy granicy ze stanowiskiem nr 1 ma ok. 2-3m jest to "wpływ do zatoki". Wypłycenie na 0.5-1.5m znajdziemy pod drugim brzegiem przy granicy ze stanowiskiem nr 5. Tam też znajdują się podwodne zaczepy oraz kępki lilii.

Przy tym stanowisku istnieje możliwość wynajmu domku. Dodatkowo na stanowisku można korzystać z energii elektrycznej i murowanego grilla.

 

Stanowisko nr 5

Spore zróżnicowanie dna. Od 0.5m do ponad 7m. Przeciwległy brzeg porośniętny jest trzciną oraz miejscowo liliami. Dużo zaczepów - kołków, krzaków wystających z wody pod brzegami, lecz jest to miejsce gdzie najczęściej można zaobserwować spławy karpi. Dno twarde, w głębszych partiach z małym lub niewielkim namułkiem. W płytszych partiach wody warto szukać placów, gdzie roślinność została wyczyszczona przez ryby. W słoneczne bezwietrzne dni można bez problemów takie miejsca zlokalizować na głębokościach do ok. 1.5m.

Przy tym stanowisku istnieje możliwość wynajmu domku. Dodatkowo na stanowisku można korzystać bezpłatnie z energii elektrycznej i murowanego grilla.