Łowisko Pogalewo znajduję się 30 km od Wrocławia nieopodal miasta Brzeg Dolny. Staw leży w cichej malowniczej okolicy bez zabudowań z dala od miasta nad samą dziką i nieuregulowaną Odrą. Akwen powstał na skutek wydobycia gliny ponad 50 lat temu, niegdyś należał do PZW i był systematycznie zarybiany karpiami.

    Powierzchnia łowiska to 3,5 ha. Linia brzegowa jest bardzo urozmaicona co daje sporo możliwości połowu. Występują tu różne gatunki roślinności wodnej. Dno zbiornika waha się od 1,5m do 6,5-7m. Średnia głębokość wynosi 3-4m. Woda jest stosunkowo głęboka co daje znakomite warunki dla tutejszych ryb.

    Zbiornik nie należy do łatwych. Ryby w nim pływające są naprawdę przebiegłe. Dno i strefy przybrzeżne obfitują w liczne zaczepy (powalone drzewa, uskoki dna, podwodne skarpy i górki, roślinność miękka i twarda, grążele, trzciny krzaki wystające z wody itp.).
Hol z pontonu to często konieczność.
Akwen jest systematycznie zarybiany karpiami oraz amurami.
Obecnie w zbiorniku pływa około 1000 ryb w przedziale 6-27kg w tym kilkanaście okazów o wadze powyżej 20kg. (600 szt. karpi, 400 szt. amurów i 23 szt. jesiotrów.

    Łowisko powstało w 2011r.
Od tego czasu przeszło sporo zmian i bardzo mocno się rozwija.
Dla naszych gości przygotowaliśmy bardzo komfortowe warunki zarówno typowo wędkarskie jak i te poprawiające komfort biwaku, które ciężko znaleźć na innych łowiskach.
    Do wędkowania wydzielonych zostało tylko 5 dwuosobowych stanowisk, utwardzonych kamyczkami w stylu „angielskim”. Zasięg każdego stanowiska został zaznaczony na wodzie stałymi markerami. Na każdym znajduje się stojak do ważenia ryb, przyłącze  elektryczne 230v, grill, stół z ławkami. Dla osób ceniących wygodę lub rodzinne zasiadki mamy pięć komfortowo wyposażonych domków. Znajdują się bezpośrednio przy wodzie na każdym stanowisku. Z okien doskonale widać wędki.
                                                                                                                                                               
    Łowisko znajduję się na uboczu dlatego nie ma problemu z komfortem i poczuciem bezpieczeństwa. Dodatkowo cały teren łowiska jest monitorowany 24h na dobę. Dojazd prawie do samej wody wytyczony jest asfaltową drogą, ostatni trzystu metrowy odcinek to polna droga utwardzana tłuczniem.
    W niedalekiej odległości od łowiska jest bardzo dobrze zaopatrzony sklep a w odległości 5 km od zbiornika jest duży hipermarket oraz restauracje, z których można zamówić obiad, pizze z dostawą na stanowisko.